THE Факти за Коневъдството, които никой не предполага

The Факти за Коневъдството, които никой не предполага

The Факти за Коневъдството, които никой не предполага

Blog Article

В пределите на Дунавска България прабългарите продължават да развъждат елитни коне за езда и бой, но и местни примитивни породи, които им помагат в другите дейности в държавната организация. 

Унгария: Популацията от коне на Пржевалски се е увеличила твърде много, на...

В българския език е популярно говедата да се наричат „крави“, по названието на женските екземпляри.

Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на Агроконсултант – Социална агромрежа, посочване на източника и добавяне на линк към . Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.

Необходими личностни качества – Лицата, практикуващи професията, трябва да бъдат физически здрави и издръжливи, подвижни, сръчни и да обичат животните.

Конезавод „Кабиюк" е единственото държавно предприятие, в което се отглеждат български и чужди племенни породи коне, като Каракачански, Източнобългарски, Плевенски, Чистокръвен английски, Чистокръвен арабски, Арабска шагия и други. Останалите коне се отглеждат в частния сектор.

И още… Родителите трябва да бъдат вписани в съответната Родословна книга или съответния Регистър на породата Български спортен кон.

Полезна информация – Селскостопанска академия, Институт по планинско животновъдство и земеделие, гр. Троян

Професионални сдружения и организации – Съюз на птицевъдите в България

В настоящия момент в „Кабиюк" се отглеждат елитни коне в следните секции - арабска, представена от Чистокръвен арабски кон и тип Шагия; Чистокръв­на английска; Източнобългарска (полукръвна) и Коневъдство Шотландско пони. В този си вид, конезаводът продължава да играе решаваща роля за производство на елитни племенни и спортни коне, както и за подобряване на коневъдството в страната.

От голямо значение за рибовъдството е прилагането на изкуствено оплождане. Изкуственото развъждане в България все повече нараства. А ползата от него е голяма.

„Основният проблем на коневъдството в България се състои в това, че за своето съществуване браншът разчита единствено на любовта на собствениците към конете им. Поголовието на трите автохтонни български породи Дунавски, Източнобългарски и Плевенски кон се доближава до критично ниво.

Изпити, които се полагат – Държавни изпити за придобиване на професионална квалификация – теория на професията и практика на професията.

It seems like you were being misusing this characteristic by heading as well quick. You’ve been briefly blocked from utilizing it.

Report this page